Květen 2012

opět v knihovně

15. května 2012 v 14:29 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
tak zdravím, plním sliby... píšu vám a dodržuju pravidelnost v jídle a nepřejídám se. jak můžete samy vidět (je to za včerejšek 14.5.):

jídlo:
sn 2 lívance, bílý jogurt, banán
sv jablko
ob vaječná polévka, hovězí na paprice, těstoviny, přesnídávka
sv hranolky s kečupem (měla jsem hrozný hlad a zmrzku neměli =(
v 2 rohlíky se sýrovou pomazánkou, 1/2 hermelínu, 5 cherry rajčat

pití:
voda, zelený a ovocný čaj, banánové mléko

sport:
hip-hop 1,5 h

tak zase pozítří (zítra je zavřená knihovna S vyplazeným jazykem)


pokažené pc a neplánovaný detox =P

14. května 2012 v 15:37 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
mé milované, rozhodně jsem nepřestala s mým plánem, důvod mé nečinnosti je, že se nám doma opět a teď nejspíš nadobro po*ral počítač, což mi komplikuje přípravu do školy a co víc, nemůžu výt v permanentním spojení s vámi, což mi moc pomáhá po psychické stránce. no... teď píšu z knihovny a zítra sem půjdu zase, teďka to tak budu nějakou dobu praktikovat, než se situace vyřeší S vyplazeným jazykem
no a co čert (ne)chtěl, dostala jsem v sobotu večer akutní střevní potíže, takže jsem zbytek víkendu strávila na WC. všechno ze mě šlo ven, nebylo to nic příjemného, ale teď mám takový ten lehký příjemný pocit a snad jsem i trošku zhubla Usmívající se dneska už jím normálně, všechno dopíšu zítra. teď jdu na hip-hop a chci si koupit ještě něco k snědku, tak se nemůžu moc vykecávat.
mám vás moc ráda a děkuju za pochopení Líbající

koblížky =D

9. května 2012 v 6:51 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
včerejšek byl po dlouhé době konečně aspoň trochu příjemný. odpoledne jsem strávila na brigádě ve stánku s koblížky. strašně mi pomáhá, když jsem zaměstnaná a nemám čas se utápět v myšlenkách, co bude. mám pocit, že opravdu žiju okamžikem - to je pocit nade vše Usmívající se

jídlo:
sn vanilkový jogurt, 4 Bebe sušenky
ob zeleninová polévka, guláš s kuřecím kabanosem
v pár koblížků na brigádě =P, miska zeleniny (rajče, paprika, mrkev)

pití:
voda, zelený čaj, frappé

sport:
no včera až na pár dřepů nic moc, ale v příštích dnech toho sportu bude hodně, tak si to asi zasloužím

+ 2 cigarety po cestě na nádraží večer, stala se z toho taková úměrně dávkovaná neřest S vyplazeným jazykem


Snídejte zdravě - ovesná kaše

8. května 2012 v 13:58 | Mrs. Inspiration |  recepty
Součástí zdravého jídelníčku je vydatná snídaně. Pokud chcete tělu dodat energii, která vám pomůže zvládnout náročné celodenní úkoly, zkuste to s ovesnou kaší. V několika posledních letech se tento pokrm stává poměrně horkým favoritem a to vzhledem k řadě zdravotních benefitů, které se skrývají právě v ovsu…

Složky obsažené v takové zdravé ranní misce vám nejenom pomohou vyrovnat hladinu krevního cukru, ale také dobře se soustředit, minimálně během celého dopoledne, zlepšují stav kůže, zahánějí depresi a vzhledem k obsahu vlákniny pomáhají i při redukční dietě.

Ovesná kaše s jablky a se skořicí
1 šálek ovesných vloček
2 a půl šálku mléka (případně vody)
1 velké nastrouhané jablko
špetka skořice na posypání
lžička medu na ozdobu i dochucení

Ovesnou kaši si můžete připravit v mikrovlnné troubě: smíchejte vločky s mlékem, či vodou, a ve vhodné nádobě umístěte do mikrovlnky asi na 4 minuty nebo dokud nevznikne požadovaná konzistence. Pak přidejte nastrouhané jablko, posypte skořicí, lehce zakápněte medem a servírujte.

Pokud připravujete ovesnou kaši klasicky na sporáku, přísady smíchejte v hrnci, a zapněte na střední teplotu či plamen. Za neustálého míchání vařte cca 10 minut. A pak už je to stejné jako při vaření v mikrovlnce: přidejte nastrouhané jablko, posypte skořicí, lehce zakápněte medem a můžete servírovat.

Tip: Pokud vločky namočíte alespoň na půl hodiny předem, ideálně přes noc, do tekutiny, ve které se budou vařit, samotné vaření bude rychlejší a vločky se budou více ,,rozplývat"…
Místo medu můžete přidat javorový sirup, či hustou ovocnou šťávu. A pokud nemáte jablko, zkuste jiné ovoce, např. ostružiny…

Madonna

8. května 2012 v 13:48 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration


Vím, jak chutná vzduch

8. května 2012 v 13:43 | Mrs. Inspiration |  o ppp
Vím, jak chutná vzduchTisk

Vím, jak chutná vzduchAutor: Maria Hirsa
Vydalo: nakladatelství Fragment 2005

Kniha je autobiografickým příběhem Marii, modelky zaměstnané v Japonsku. Při jednom rozhovoru se od svého bookmakera dozvídá, že sice není tlustá, ale shodit pár kilo by jí neuškodilo. Maria je ve své profesi hodně žádaná, a tak má po těchto slovech pocit, že kdyby zhubla, měla by úspěch ještě větší. Přestává postupně večeřet, jíst kalorická jídla a aby to nebylo nápadné, přestává chodit s ostatními modelkami na večírky a společná jídla, a uzavírá se sama do sebe. Postupem času přestává téměř úplně jíst. Vyhubne natolik, že její vychrtlost už není možné skrýt ani pod volným oblečením. Čím více hubne, tím menší je o ni zájem. Zákazníci ji najednou nechtějí, říkají, že je moc hubená a aby mohla opět uspět, měla by přibrat. Ukončí práci, odjede domů a začíná se léčit. Nejprve v nemocnici, později doma.
Jedné noci pocítí velký strach, vzbudí matku a zděšeně jí říká: "Mami, mami umírám. Myslím, že umírám, když zavřu oči, tak vidím stát muže na konci tunelu. Nemůžu spát, už bych se neprobudila". Tento zážitek ji natolik vyděsí, že začne pomalu jíst, zvyšovat dávky jídla a přestane hubnout. V závěru knihy uvádí velmi důležitou větu: člověk musí milovat sám sebe, aby dokázal milovat ostatní. Maria se mylně domnívala, že získá sebedůvěru díky tomu, že cizí lidé budou obdivovat její zevnějšek. A správně pochopila, že tudy cesta v žádném případě nevede. Podaří se jí najít správný směr vlastního života a stává se konečně šťastnější a spokojenější. Maria nyní pracuje jako psychoterapeuta a pomáhá nemocným s poruchami příjmu potravy.
celou knížku najdete zde k přečtení, stojí to za to:
carolwantsbethin.wz.cz

taneční

8. května 2012 v 13:30 | Mrs. Inspiration |  me
to byly časy, kdy jsem si připadala krásná. zhruba 60 kilo, všechno oblečení mi sedělo, všichni mě chválili... where have all the flowers gone??? Plačící
takhle chci zase vypadat!!! a budu!!!příjemná návštěva prababičky =)

8. května 2012 v 12:45 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
teď píšu za včerejšek ;) tzn. 7. května. brzy ráno jsme se sbalily s mamkou a vyrazily směr šternberk, město, kde jsem se narodila a kde bydlí naše milovaná prababička Anička, po které mám i křtící jméno. vysály jsme, vytřely podlahu, nakoupily, umyly nádobí, přenesly květiny na zahradu a celkově se uklidnily vědomím, že aspoň někdo z naší rodiny je relativně v pořádku.
no bábinka je na svůj úctyhodný věk (92) pořád okouzlujícím způsobem aktivní a veselá, i když propadá taky občas řečem typu že už jí život nebaví. nikdy nevím, co na to říct. večer jsem se šla uklidnit na cvičení, potřebovala jsem být taky chvilku sama se sebou. jídelníček na můj vkus trochu dlouhý, ale já se polepším. taky přestanu jíst po 5. hodině, pokud to půjde. nedá se na mě dívat =P

jídlo:
sn ovocný salát
sv vanilkový jogurt
ob česnečka, 4 dílky pizzy
sv nanuk
v 1/2 obložené housky, čokoládový jogurt =P

pití:
voda, zelený čaj

sport:
HEAT, TOTAL BODY FIT (1,5 h - aerobic+posilování)

aspoň že ten sport jsem neošidila ;)


všechno kolem se hroutí jenom já musím zůstat silná

6. května 2012 v 13:52 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
nemá ani cenu se tím vším zabírat, tak jenom pro ilustraci: babička leží s depresí na JIPce a bláhově se domnívá, že jí brzo pustí domů, děda se dal z žalu zase na alkohol, do toho je nemocný, prababička je sama doma, omylem si bere víc léků, než potřebuje, mému tátovi se vrátily problémy s nohou, nemůže pomalu ani chodit, opírá se o berle a s velkou pravděpodobností půjde zase na nemocenskou, takže naše finanční situace bude zase v p*deli a do toho mamka propadá svým úzkostným stavům, brečí a vůbec... mám o ni strach. no nejeblo by vás z toho???
pro mě rodina znamená strašně moc, tak se snažím aspoň držet po stránce jídla, protože to bych byla rozhozená ještě víc.

jídlo:
sn sýr cottage, 4 cherry rajčata, 4 mrkve
ob zeleninová polévka, ovocný salát
sv nanuk
v 2 obložené rohlíky, jogurt

pití:
nápoj z mladého ječmene, voda

sport:
hodina cvičení yogy - to jsem se aspoň protáhla a uklidnila

večer doplním, držte palce. odpoledne jedeme za oběma babičkama


binge eating disorder aneb záchvatovité přejídání

6. května 2012 v 13:37 | Mrs. Inspiration |  o ppp

Jaké jsou příčiny vlčího hladu?


 1. špatný denní režim - chyba je například v tom, že lidé se celý den tzv. "drží" a jedí jen málo či dokonce vůbec. Teprve večer se najedí, a to pořádně!
  Řešení: jíst pravidelně, 4-5x denně, klidně i menší porce, ale dodržovat pravidelnost.
 2. jídlo je reakcí nikoli na hlad, ale na absolutně jiné podněty. Nejhorší jsou v tomto ohledu večerní televizní reklamy, vzbuzující chuť k jídlu a vyzývající ke konzumaci chipsů nebo sušenek.: naučit se zvládat své problémy pomocí zcela jiných praktik, než je konzumace jídla. Pomohou různé techniky osobnostního růstu, nácvik asertivních dovedností apod.
  Řešení
 3. mnoho lidí jí kvůli stresu. Například když potřebují dodělat nějakou práci či když zažívají citové problémy, třeba rozchod s partnerem nebo neúspěch v profesním životě.
  Řešení: žádná kaše není tak horká, jak se na první pohled zdá. V klidu si zanalyzovat problém, který tíží. Vyzkoušet jiné relaxační techniky - vana s voňavými bylinkami, poslech příjemné hudby, masáž ….
 4. psychické problémy. Někdy může rychlý nástup vlčího hladu signalizovat depresi. Jednou z reakcí na tyto obtíže je právě přejídání se.
  Řešení: jde-li jen o jednoduší "psychický kolaps", vyzkoušet opět některé z mnoha relaxačních technik (koupel, masáže, aromaterapie, procházka, rozhovor ….), při složitějších problémech nebo v akutních stádiích vyhledat odborného lékaře či terapeuta.
 5. tzv. úsporné geny. Někteří jedinci podědili po svých předcích geny, zabraňující kdysi smrti v období hladomoru. Jejich tělo tak využívá potraviny úsporně a oni tak přibírají i po porcích, které jiným nestačí ani k zahnání hladu.
  Řešení: s genetickými dispozicemi, bohužel, nic nenaděláme. Naučit se vnímat své tělo takové, jaké je. Pravidelně jíst, pravidelně se věnovat sportovním aktivitám, pochopit teorii kritického bodu (viz. článek "Co je teorie kritického bodu")
 6. dřívější neustálé pokusy o diety. Tělo lidí, kteří opakovaně zhubli a znovu přibrali, se chová také úsporně. V jejich těle přitom při výkyvech hmotnosti tuk postupně nahrazuje svalovinu.
  Řešení: netrápit tělo dietami, nepotřebuje je. Pravidelné stravování, zdravá výživa, nepřejídání se atd. nevede v žádném případě ke ztloustnutí ani ke kolísání váhy.


beyoncé

6. května 2012 v 13:02 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration


gemma ward

5. května 2012 v 21:43 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration


jako křehoučká porcelánová panenka

tak už konečně správnou cestou a napořád... (?)

5. května 2012 v 12:42 | Mrs. Inspiration |  me
mé milované, včera jsem byůla na sezení u psychiatričky a já už takhle opravdu nemůžu žít dál...

už je to víc jak 5 let, přísahám... 5 let energie vydané tímto směrem. alfou omegou života sebepojetí vlastní postavy, křivek, kostí a vlastní osobnosti. moje poruchy příjmu potravy začaly, když mi bylo 13 let a bohužel musím konstatovat, že trvají dodnes. anoriexie, bulimie (lépe řečeno binge eating disorder), ortorexie, bulimie, anorexie, bulimie, anorexie a teď pro změnu zase bulimie...
na časy dětství vzpomínám až s posvátnou úctou. ta lehkost, spontánnost, čirá radost rezavovlasého třeštidla. nikdy nechci přestat být dítětem...
berte tento blog jako projekt dívky, která se chce konečně naplno radovat a použít své nadšení tím správným směrem, ne zatajováním dechu nad ručičkou váhy a zákuscích mizících v útrobách jí samotné. už ne... budu se léčit


má bible:
<3 plánovat si jídelníček
<3 dodržovat ho
<3 jíst pravidelně, nejlépe po 3,5 hodině
<3 pít hodně vody
<3 sportovat minimálně obden
<3 relaxovat i během dne
<3 občas zařadit i takzvané ,,nezdravé" potraviny, abych předešla
<3 poslední jídlo 3-4 hodiny před spánkem
<3 trávit čas v přírodě, s přáteli, rodinou a přítelem
<3 připravovat se systematicky do školy
<3 milovat a respektovat své tělopodpoříte mě? Usmívající sebabička v nemocnici =´(

4. května 2012 v 7:21 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
ach jo... včera k večeru jsem se dozvěděla, že babička měla plícní embolii a skončila na JIPce v kritickém stavu. je to pro mě obrovský šok. nedokážu si představit, jak tam leží, tahle silná žena, která vždycky velela jako admirál celé rodině, což mě na ní popravdě dost štvalo, ale teď je mi to jenom strašně líto Plačící navíc děda má velké problémy s alkoholem a nevím, jak to bude zvládat, když je teď doma v takovéto situaci sám. asi bych si hrála na moc velkého anděla strážného, kdybych za ním třeba jela a chtěla mu pomoct nepít. jak bych mohla??? JSEM JENOM TO DÍTĚ, CO NIČEMU NEROZUMÍ??? blbost!!!
ale vzhledem k tomu, že mamka říkala, že včera už zněl po telefonu divně, myslím že bych moc nezmohla. dneska se za babičkou jedeme odpoledne podívat. mám strach a těším se... jinak odpoledne strávené na brigádě

jídlo:
sn bílý nízkotučný jogurt, 4 Bebe sušenky
ob -
v -

pití:
voda, zelený čaj, káva s mlékem

pohyb:
pár dřepů na brigádě Úžasný

+ 2 cigarety, musela jsem si je dát a moc mi chutnaly. fuj, že???


tady máte malinkého andělíčka pro štěstí

run lola run!!!

3. května 2012 v 7:15 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
včerejší den... hmm tak to byl fakt záhul. ráno na 9 prohlídka čističky odpadu Smějící se, tak jsem se rozhodla, že si tam a zpátky poprvé tento rok zaběhám. ehm... opravdu bych to nenazývala během. byl to spíš takový běho-šlapko výlet. vůbec se nedivím, že šla kondička do háje, když jsem nakynula jak prase =O ale od toho je tu ana¨, tak se s okamžitou platností přestávám litovat. vytiskla jsem si včera motta hubnutí a když mám hlad, opakuju si je jako mantru. včerejší večer jsem strávila na brigádě a očividně tam budu i dneska, takže asi nestihnu žádný pořádný pohyb, al když to jen jde, tak ve stánku (kde mám brigádu) dělám dřepy a výpady. no jestli mě někdo u toho pozoruje, tak se opravdu zasměje.
tyhle dva dny moc nejím, tak jsem si říkala, že si zasloužím nějakou kompenzaci a půjdu si dnes koupit nové slimky, na které jsem si vydělala tringeltem na brigošce Mrkající juchůůůůůůů... abych to uvedla na pravou míru, NEJSEM ÁDNÝ ORTODOXNÍ KUŘÁK!!! ale hold občas dostanu chuť, 2 cigarety za měsíc ještě není žádná zhoubná diagnóza.

jídlo:
sn bílý nízkotučný jogurt, 4 Bebe sušenky
ob -
v - (pokud považujete za večeři frappé tak to ;)

pitný režim:
voda, zelený čaj, výše zmíněné frappé

sport:
10 km běho-šlapu, ale každopádně jsem se pohybovala ve spalovací zóně, příště nastavím laťku výš a zvládnu to!!!
+ sed lehy, kliky, výpady


ještě jsem se chtěla kočky zeptat, jak to zvládáte a jaký máte fígle na to, když v noci nemůžete usnout tím, že vám kručí v břiše. já totiž usnula dneska až o půl třetí, což je docela masakr, ale možná na to měl vliv i ten kofein v pozdějších hodinách. poděltese prosím o vlastní zkušenosti. zatím adíos LíbajícíModlitba

2. května 2012 v 12:35 | Mrs. Inspiration
Lehám si do postele jako tučné, ale spokojné děvče, neboť vím, že jsem dnes udělala všechno pro splnění mého snu. Teším se na ráno a na celý nasledující den, protože vím, že díky dnešku budu krásnější a hubenější. Zítra se však budu snažit ješte o něco víc, abych si zajistila lepší následující den. Pokojně se odevzdám do Aniných rukou, neboť vím, že Ona na mě dohlédne, postará se o mě a nenechá mě znova padnout na dno. Ona jediná ví, co je pro mě nejlepší a já ji budu následovat, kamkoli bude chtít. Nemůžu se dočkat následujícího dne, neboť každou sekundou jsem stále blíže a blíže svému cíli. Dnes jsem byla blíž než včera a zítra budu blíž než jsem byla dnes...
opakujte si to každou volnou chvíli a zvlášť večer, kdy nás to zpropadené jídlo láká nejvíce a našeptává nám, že jenom kousíček si vychutnáme a hned zase zavřeme balení popřípadě špajz či ledničku... nikdy by to tak nedopadlo.
don´t let it happen ;)

Litovelské pomoraví

1. května 2012 v 21:40 | Mrs. Inspiration |  Jídelníčky
velmi velmi velmi příjemný den Usmívající se v rámci prvního dne nového režimu jsem nelenošila a vyjela si s přítelem na výlet do Litovle přes CHKO Litovelské pomoraví. úžasný zážitek, už se nemůžu dočkat až si tam pojedeme zaplavat a já se předvedu se svou krásnou novou pevnou postavou. doma jsem se ještě ráno a večer natřela krémem proti celulitidě Úžasný večer zakončím příjemně sledováním úžasného seriálu Once upon a time. každému doporučuju, udělám o něm brzy článek Mrkající
takže rekapitulace dneška...

jídlo:
sn 2 lívanečky, bílý jogurt, kiwi
ob zelňačka, bambusové výhonky s tofu a houbami, rýžové nudle
v jablko

pitný režim:
voda, zelený čaj, ovocný čaj

sport:
4,5 h cyklistika

a zítra už se těším na první letošní běh... mám naplánováno takových 10 kiláků asi, so good luck for all of us


black and white IV.

1. května 2012 v 13:41 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration