dance aerobic

1. června 2012 v 11:52 | Mrs. Inspiration |  sport
Dance aerobic je zábavnou formou klasického aerobicu. Vychází ze základních kroků aerobicu a je dále obohacen o taneční prvky, které do sestav vnášejí složitější a více taneční choreografie. Zpravidla se cvičí na melodickou hudbu, časté jsou také latinskoamerické rytmy.
Hodina dance aerobicu má v podstatě stejnou strukturu jako ostatní formy aerobicu. Začátek hodiny je určen na zahřátí a protažení. Následuje nejdůležitější část hodiny, která také většinou trvá nejdéle. Cvičitel předcvičuje různé choreografie, které mají silně taneční ráz. Během jedné lekce se mohou cvičit až tři různé choreografie, cvičitel je nakonec může spojit v jednu velkou. Využívají se také prvky kick-box aerobicu či step aerobicu, které mohou choreografie ještě více oživit.

no ten úvod možná ani nebyl nutný, jistě to všichni alespoň od vidění znáte. to, co mě spíš zaráží je fakt, že má spousta lidí vůči aerobicu předsudky: že je nemoderní, nudný a strojený. prosím vás: ZAPOMEŇTE NA SESTAVY OLGY ŠÍPKOVÉ!
tohle je opravdu pravěk, myslím že většina dnešních cvičenek se tomuto škrobenému stylu už dávno na hony vzdálila (ve vší úctě k olze Smějící se)
navíc je velký rozdíl mezi aerobicem a dance aerobicem. protože v dancu se využívají i prvky moderních tanečních stylů jako je třeba hip-hop, či latinsko-americké tance. ale to už je spíš latino aerobic, který rozhodně stojí za to vyzkoušet.
atmosféra na lekci je nabíjející energií a většinou se tancuje na nejnovější zremixované písničky, které vás dostanou do varu.
vím, o čem mluvím. sama dělám lektorku aerobicu a vím, jak moc se dá uhnout od standartních aerobicových kroků a dát prostor vlastní fantazii. tak si přijďte zvednout náladu na některou z takto zaměřených lekcí. stojí to za to Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama