hip-hop

21. června 2012 v 13:11 | Mrs. Inpiration |  sport

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující mnoho tanečních stylů, které jsou populární zejména mezi teenagery a duchem mladými lidmi. Jedná se o velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců, která se objevila v USA přibližně v 70. letech. Jak název napovídá, vznikal živelně na ulici, na školních chodbách a dvorech. Traduje se, že americká společnost byla po hospodářské krizi a 2. světové válce velmi rozvrstvená, jak vlivem sociálních rozdílů, tak rasově. Do tanečních studií a klubů se dostali pouze bohatí a proto ostatní vrstvy začaly tančit na ulici. Teprve po ukotvení prvních street dance stylů - break dance a electric boogie - v americké kultuře se kluby otevřely tanečníkům z ulice.Jde vlastně o velmi originální mix různých tanců, přičemž je důležitá improvizace, vlastní osobitý styl jednotlivých tanečníků, svoboda vyjádření a toto vše je smícháno s promyšlenými částmi s pevně danou choreografií. Ve street dance rozlišujeme "Old school" styly a "New school" styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev.Street dance není pouze tanec, ale také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy mladé módy, jsou extravagantní a mají rádi ležérní a pohodlné oblečení pro volný čas. Často nosí volné kalhoty či tepláky, které mohou být o pár čísel větší, kšiltovky a dlouhá volná trika. Toto vše je možné vidět ve filmech ze "street dance" prostředí jako je Step Up, Let´s Dance, Street dance, Fame, Love and Dance a Battle. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. "battle", což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance.

I Am Hip Hop Lil Wayne

Street dance je to pravé pro vás, pokud si chcete zlepšit kondici, shodit nějaké to kilo navíc a máte rádi moderní hudbu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Na hodinu se nosí pohodlné oblečení - top či tričko z přírodních materiálů, volné kalhoty a tenisky s pružnou podrážkou.

aneb to nejlepší co mě v životě potkalo, kdzž tancuju hip-hop jsem sama sebou, všechna energie jde y mého nitra a zároveň provokativní hip-hopová hudba vás nenechá stát v koutku. věnuju se tomu už od 1. třídy ani nikdy nechci přestat Úžasný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama