plavání

23. srpna 2012 v 13:15 | Mrs. Inspiration |  sport
Plavání je skvělým a příjemným prostředkem, jak snížit tělesnou hmotnost. Nejrychleji se výsledky plavání objevují u žen s nadváhou. Pro takového ženy je to nejzdravější a nejméně zatěžující činnost, jelikož ve vodě nenosí svou vlastní hmotnost, čímž se nezatěžují klouby a kosti.

já osobně plavání miluju a snažím si ho dopřávat alespoň dvakrát do měsíce, ale určitě je lepší věnovat se mu častěji. nic vám nenaradí ten stav beztíže a taky je to bezvadný na redukci celulitidy. na mindráky z postavy sevykašlete, těch pár metrů z šatny do bazénu přežijete a pak už jste všichni skrytí ve vodě. nejlepší v kombinaci s následnou návštěvou sauny, kde se detoxikujete a odpočinete si MrkajícíPlavání je účinné stejně jako chůze a lehký jogging - je to velmi dobré aerobní cvičení, u kterého rytmicky zapojíme velké svaly celého těla. Plaváním můžete spálit za 30 minut až 350 kalorií. Což je úžasné. Každopádně je doporučováno plavání ještě kombinovat např. s posilováním vlastní váhou, cvičením jógy nebo pilates. Střídáním stylů cvičení urychlíme hubnoucí proces a zároveň prospěje nastartování našeho metabolismu.
Tip jak rozhýbat metabolismus plaváním: nejprve uplavte k zahřátí volným tempem několik bazénů. Po zahřátí uplavte bazén, jak nejrychleji můžete (jako by Vás honil žralok ). Zastavte se a zpátky plavte lehce ve volném tempu. Toto opakujte tak 6 - 8 x.
Aby plavání přispělo k hubnutí, je nutné vydržet plavat 40 minut, což se může zdát náročné. Na druhou stranu je potřeba vyvrátit předsudek, že by tělo ukládalo tuk v podkoží, protože voda je studenější než tělo - toto platí pouze u vrcholových plavců, nikoliv pro ty, kteří plavou 2 x týdně. Plavání je příjemné proložit i cvičením ve vodě. Pro ty, kteří nezvládnou plavat celých 40 minut, je to často jediná možná a účinná forma cvičení. Na výdej kalorií je nejvhodnější styl prsa. Styly ale můžete kombinovat, přičemž dosáhnete rovnoměrného zatížení všech svalů. U plavání stylem prsa je také důležité vyvarovat se chyb, kterých se často někteří dopouštějí. Jde především o nerovnoměrný záběr nohou nebo převážná práce paží. Je také důležité nevynechat po fázi záběru fázi splývání. Neměli bychom také zapomenout na vydechování nikoliv nad vodou ale soustředit se na výdech do vody.
Každý trénink by měl začít lehkým zahřátím na suchu a následným rozplaváním. K zahřátí postačí, když uděláte několik podřepů a rozhýbete klouby až do chvíle, kdy pociťujete zahřátí. Pak si dejte několik bazénů asi tak 100 m v mírném tempu. Následovat by měl lehký strečink v bazénu - protažení svalů na nohou, rukou a krku, zádových svalů. V hlavní části tréninku ve vodě bychom se měli zaměřit zejména na pilovaní techniky plavání po zvýšení rychlosti plavání apod. Tato část by měla dosáhnout alespoň 30 - 40 minut. Závěr tréninku bychom měli věnovat vyplavání, kdy alespoň 50 m uplaveme volným stylem, aby došlo k uvolnění těla a svalů. V této poslední fázi se doporučuje vyměnit styl - např. pokud jste plavali prsa nebo kraula, měli byste styl vyměnit za znak a obráceně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama