Listopad 2012

Strach z jídla

30. listopadu 2012 v 15:04 | Mrs. Inspiration |  o ppp
jedna z nejlepších pomocných knih svého druhu. obsahuje obecný přehled ppp a potom velkou část tipů pro překonání přejídání se a následné uvyknutí na normálnhí život plný běžných radostí i překonávání strastí.

C.
Protože jsem sama trpěla poruchou příjmu potravy, umím pochopit slečnu, která se při pohledu do zrcadla rozpláče. Ale jako dospělá žena a rodič rozumím i její nešťastné matce, která navštíví lékaře, protože nechápe, proč se její třicetikilová dcera cítí tlustá


meditující mozek

30. listopadu 2012 v 14:44 | Mrs. Inspiration |  healthy lifestyle
Mniši a jejich oranžová roucha. Šumění moře a západ slunce. Buddha. Květ lotosu. Pozice ukazováčku a palce. Ale také ruch velkoměsta nebo zpěv ptáků. Meditace má mnoho podob a každá z nich může být pro nás přínosná. Tím hlavním místem, kde meditace pomáhá, je totiž náš mozek.
"Meditace by vás neměla stát moc úsilí a ani moc snažení. Berte problémy, se kterými přijdete do styku, jako výzvy, které vám pomůžou na cestě (nejen) k lepší meditaci."
Emoční naladění každé situace, se kterou přijdeme do styku, určuje analýzou a zhodnocením přicházejících podnětů amygdala - malý útvar, který se nachází ve spánkovém laloku a má tvar mandle (odtud její latinský název). Pokud amygdala některý z podnětů vyhodnotí jako nebezpečný, okamžitě aktivuje sympatikus, který připraví tělo na případné nebezpečí.
Amygdala dále funguje i jako úložiště emocí - ukládají se sem všechny prožitky se silným emočním nábojem, ať už kladným nebo záporným. Na svět přicházíme s velmi zralou amygdalou, která už pár hodin po porodu plní své funkce.
Vědci z bostonské univerzity zkoumali po dobu osmi týdnů dvě skupiny lidí - účastníky, kteří se přihlásili do tréninku meditace, a kontrolní skupinu, která tréninkem neprošla. Výzkumníci zjistili, že meditace má na reakci amygdaly měřitelný vliv. Účastníci výzkumu (zdraví dospělí bez předchozí zkušenosti s meditací) docházeli pravidelně na vyšetření magnetickou rezonancí tři týdny před tréninkem a tři týdny po něm; podmínkou bylo, aby nemeditovali během samotného vyšetření.


taková čtvrteční ospalost ;)

29. listopadu 2012 v 21:33 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
dneska pořád jenom zívu a usnula jsem dokonce v literatuře. takže si půjdu radši lehnout. zítra ráno jdu na HEAT a večer jdeme nejspíš s SB Marinnan na punč. tak to se moooooooooc těším Usmívající se

jídlo:
sn cereálie s mlékem
sv vanilkový jogurt, jablko, banán
ob malé menü ve vegetariánské restauraci
v 2 plátky celozrnného chleba s Lučinou, 2 plátky tvrdého sýra, rajče, 1/2 žluté papriky
II. v sklenice mléka

pití:
voda, detox čaj

sport:
2 hodiny hip-hopu


kdo tohle neslyšel jako by ani nebyl Úžasný


Nebezpečí diet na hubnutí

29. listopadu 2012 v 15:41 | Mrs. Inspiration |  healthy lifestyle
Jo-jo efekt - období hubnutí se střídají s přibíráním po dietě následkem většího príjmu jídla. Způsobuje v těle různé výkyvy, mimojiné srdečně-cévní poruchy, zpomalování metabolismu a podobně.
Omezení příoriívyvolá v těle obrannou reakci, zpomalí metabolismus a organismus si vystačí s menšími dávkami jídla. Proto když se po skončení diety člověk vrátí k původnímu stravování (přičemž tehdy netloustl), rychle začne nabírat ztracené kilogramy.
striktní diety způsobují úbytek svalové hmoty a fyzické síly, vsunu kalypadávání vlasů, dehydrataci (při snaze zhubnout tak, že člověk omezí příjem tekutin nebo nesolí, což je nesprávné), omdlívání a slabost. Kromě toho se snižuje schopnost koncentrace, protože mozek, který potřebuje cukr, je podvyživený.
Lékařské studie ukazují, že lidé, kteří žijí ,,permanentně na dietě", jsou více ohroženi depresemi, nedostatkem sebeúcty a stresem.
Největší nebezpečí však je, že u některých lidí může dieta vést k vážné poruše příjmu potravy.

Pokud je to tvůj případ, udělej si seznam věcí, kterým bys mohla věnovat svůj čas a energii, kdybys jimi neplýtvala držením jedné diety za druhou. Uvědom si, že za dveřmi, které zabouchla tvoje posedlost zhubnutím, tě čeká svět plný výzev, ještě neuskutečněných snů a cílů. Zamysli se nad důvody, pro něž chceš zhubnout, a také nad tím, jak bys mohla zvýšit vlastní sebevědomí a naplnit svůj život i bez nesmyslných diet Mrkající


motta při léčbě PPP

29. listopadu 2012 v 11:08 | Mrs. Inspiration |  o ppp
Buď spokojená s tím, jaká jsi, a to z fyzického, mentálního i emocionálního hlediska.;
Jez tehdy, když máš hlad. Vyhýbej se jídlu nebo hladovce z takových důvodů jako je nuda, smutek nebo hněv. Přestaň jíst, kdyžř se nasytíš. Pokud s tím máš problém, analyzuj své pocity, které tě nutí jíst víc (nebo méně).
Zapamatuj si, že potrava se nedělí ani na špatnou a dobrou, ale ani na tu, ze které se tloustne, respektive hubne. Jez všechno, ale s mírou.
Nesnaž se potlačovat svoje pocity. Mluv o nich s někým, komu důvěřuješ, s přítelkyní, se sourozenci, s rodiči, učitelkou, nebo si je zapiš do deníku. Je důležité vědět, co cítíš a proč.
Pravidelně sportuj s¨nebo cvič. Najdi si aktivitu, která se ti bude líbit (běh, bruslení, plavání, tanec, volejbal, fotbal, lyžování a podobné) a věnuj se jí každý den. Lidé, kteří pravidelně cvičí, se těší lepšímu zdraví.
I tvoje mysl a pocity potřebují potravu. Pěstuj si záliby: poslouchej hudbu nebo hraj na hudební nástroj, čti, kresli, maluj, piš nebo se věnuj jiné ruční práci. Zjisti, jaké máš zručnosti, a rozvíjej je. Je to nejlepší způsob, jak si posílit sebedůvěru, a přescědčit se, co všechno dokážeš.
Mysli na to, že lidé jsou různí a žádný ideální vzhled nebo rozměr neexistuje. Každý jsme jiný a navzájem se musíme v této různorodosti akceptovat.
Nehodnoť jiné ani sebe podle vzhledu. Nezapomínej, že člověka charakterizují mnohem důležitější vlastnosti, vnímavosti, inteligence, moudrost, jeho dobrota, to, jak je milý, úcta, jakou k němu chová okolí a jiné.
Možná, že uslyšíš druhé lidi, možná i své rodiče, sourozence a přátele, jak si stěžují, že jsou tlustí a chtějí držet dietu. Podej jim pomocnou ruku, pověz jim, že je máš ráda takové, jací jsou; vysvětli jim, že diety bez lékařského dozoru jsou nebezpečné.
Pouč je o tom, že nejlepší cestou ke zdraví je sportovat a jíst všechno s mírou (v případě, že se nejedná o nemocného, který vyžaduje speciální stravu).
Snaž se akceptovat a mít ráda všechno, čím se lišíš od ostatních lidí. Respektuj sebe i své tělo.


ranní vážení plus jídelák

28. listopadu 2012 v 21:17 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
ahoj kočičky, já bych si tak přála, abyste se už všechny vykašlali na pochybnosti o sobě samotné a nalezli sebevědomí, které nezávisí na počtu kilogramů ani velikosti oblečení. prostě jste úžasné tím, jaké jste uvnitř. svými kvalitami a láskou, kterou rozdáváte světu. přestaňte se snažit opravovat, nikdy jste nebyly pokažené!!! Líbající
dnes jsem byla sundávat KONEČNĚ rovnátka po 3 a půl letech. takže už to mám celé za sebou. potom jsem šla na kosmetiku a trávila čas s kamarádkou. zítra se budu odpoledne věnovat škole. jo a jo a jo!!!
ráno jsem se vážila a mám o kilečko míň - 78 kg!!!
takže vidíte. že i normální stravou se dá dostat na přiměřenou váhou a nemusím podstupovat žádné choré hladovky a monotématické diety Mrkající
jinak jak jsem tvrdila, že si dávám cigárko jenom občas a že kdybych chtěla, tak s tím kdykoli seknu... nejsem si už tak jistá. strašně mi to zachutnalo a když si pořádně potáhnu, tak mám potom takovýho příjemnýho motáka. v kombinaci s house music v mp3 je to totální lahoda!!!

jídlo:
sn chocapic plus bílý jogurt, banán
ob gulášová polévka, 5 povidlových buchet
sv banán v čokoládě, 4 minikoblížky s čokoládou
v celozrnná houska s majonézou, hermelínem a kečupem, rajče, 1/2 žluté papriky

pití:
zelený čaj, voda, káva s mlékem, ovocný čaj

no a já si totálně ujíždím na house music. už se nemůžu dočkat na MAGNETIC FESTIVAL, kde zahrají i epičtí DADA LIFE. ochutnávka


tahle PROKRASTINACE musí skončit

27. listopadu 2012 v 23:17 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
inu... abych teda zhrnula můj duševní postup. AD mi absolutně zlepšily kvalitu života. už žádné propady nálad a depky, serotonin mám krásně v jedné vysoké linii, jsem veselá, klidná, apatická vůči čemukoli emotivnímu. někdy je to snad až děsivé, ale neměnila bych momentálně za nic na světě. 10. den jsem se nepřejedla Úžasný beru to jako absolutní samozřejmost a nechápu, jak jsem se vůbec někdy mohla přejídat. nemám na to ani pomyšlení, není důvod, tělo si řekne samo, kdy je plné. netrápím se žádnými dietkami, mám ten svůj klídeček, pohoda, lehárko, cigárko....
to je pozitivní stránka věci. na druhou stranu... jak už jsem řekla, moje prokrastinace nezná mezí. už jsem druhý den za sebou přišla zase pozdě do školy, vůbec se neučím, nemám na to náladu, nedokážu se přinutit, nedokážu si představit, jak se budu jako šprtat na maturitu a přijímačky. to je mi stále nějak zapovězeno... musím už prostě začít vážně makat!!! aspoň dělat ty kokotský úlohy do školy a občas se podívat na test.
je to všechno špatně. tímhle huličským obdobím jsem si měla procházet tak ve druháku třeťáku a ne teď, když bych měla napnout nejvíc síly k nějakému výkonu. ale jako stresovat se nebudu... když se nikam nedostanu, taky se nikdo neposere, vycestuju asi, rozšířím si obzory, vyblbnu se a vrátím se jako pilný student Smějící se
pěkně si to maluju, viďte?

jídlo:
sn chocapic plus sójové mléko
ob fazolová polévka, toast s tuňákem a vejcem
sv 2 čokoládové koblihy
v toast s tuňákem a vejcem, 3 fornetti

pití:
voda, káva s mlékem, horké jablko


na vlnách house music

26. listopadu 2012 v 21:03 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
začínám mít takový pocit, že jsem permanentně sjetá. absolutně nic mě nevykolejí, všude pohodička, poslouchám house, kouřím si cigárko, pohybuju se v jiných dimenzích....
znáte takový pocit?

jídlo:
sn chocapis plus sójové mléko
sv vanilkový jogurt
ob koprová polévka, kuřecí rizoto, rajčatový salát
sv latté se šlehačkou, mrkvový dort
v kuřecí stehno se sýrem, těstoviny

pití:
voda, detox čaj

sport:
house - 1,5 h

už asi hodinu a půl si říkám, že bych měla napsat ty 3 eseje do ajiny a uklidit si pokoj a ono se to jaksi pořád nestalo. jejdaaaaaaa Smějící se


takovej ,,obyčejnej" den

25. listopadu 2012 v 18:34 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
hmm tak dneska jsem šla na brigádu, nejdřív jsme tam byly s kámoškou... vykouřila jsem asi 10 cigárek a kluci mě učili šlukovat (ano opravdu jsem tak trapná, že jsem doposud neovládala správnou techniku kouření Smějící se) teď se mi ještě docela fest motá hlava.
další věc... tak nějak jsem zapomněla jíst. hey fakt přísahám, že to nebyl nějaký hladovkovo-pocitovinovo-anorekticko-našeptávající nápad. ale prostě pořád jsme kecali a pak jsem ještě dělala ,,jiný" věci S vyplazeným jazykem a na jídlo tak nějak nepřišla doba. a teď když jsem doma, tak už se mi nechce jíst navečer. protože se bojím, že bych se asi neudržela, takže je pro mě lepší brát dnešek jako detox.Vienna <3

24. listopadu 2012 v 23:59 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
tak dneska jsem měla kurva dobrej den s kámočkou ve Vídni. jely jsme se zájezdem a nejvíc si to užili. je to tam krásný. hlavně ta atmosféra... mám pocit, jako kdyby se tam zastavil čas, historie tam na vás dýchá na každém kroku, potkáte tam lidi v dobových kostýmech, kočáry s koňmi, jezdeckou španělskou školu, Hofburg, milion obchůdečků s dokonalou vánoční atmosférou. opravdu jsem neviděla lepší město, kde by měli tak zmáknutou výzdobu na vánoční svátky. zakotvily jsme nakonec na Christkindlmarktu u Rathaus Platz Mrkající
fakt vám to všem doporučuju.

jídlo:
sn kuskus nasladko
sv jablko
ob 4 toasty se šunkou a sýrem
sv kremrole
v pizzalangoš (langoš s náplní S vyplazeným jazykem), palačinka s Nutellou a banánem (jedla jsem to v 5 hodin, takže je dost velká šance, že jsem to spálila už ty kalorie Mrkající

pití:
voda, zelený čaj, kokosový punč se šlehačkou, ovocný čaj

jinak noha se trošku zlepšuje, už na ni můžu s obtížemi dokonce i stoupnout a bolest zad se zmírnila. tak snad bude zítra ještě líp Mrkající

jo a ještě jsem se vás chtěla zeptat, co říkáte na tyhle šaty? mně přijdou zatraceně sexy, nejspíš si je koupím Úžasný

Helena Christensen

24. listopadu 2012 v 23:50 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration

má nádhernou postavu, ale fakt. takhle bych chtěla vypadat!!! je tak krásná Líbající

kurevská bolest nepřestává =´((((((

23. listopadu 2012 v 23:59 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
konečně chápu mámu, proč je pořád tak smutná, negativně naložená a trpící. má chronickou bolest páteře. mě to bolí zatím jenom jeden den, ale je to děs. pořád hledám nějakou pozici, ve které bych tolik netrpěla Překvapený
inu... co dokáže hloupý puchýř na patě. jak uhýbám té bolesti (nemůžu na tu nohu došlápnout, takže pajdám S vyplazeným jazykem), tak mě začalo bolet hrozně koleno, potom se to přesunulo do kyčle a teď na bederní oblast. ach bože... to je nechutná, nekončící bolest!!! kdybych měla mít tu samou diagnózu jako máma (doufám že genetika v tomhle případě nezafuguje Rozpačitý) asi bych musela každý den chlastat, abych to vydržela. no mamka s tím určité zkušennosti má... Zamračený
je to fakt horor. v tomhle stavu jsem odcvičila dnes lekci (pořád nechápu, jak jsem to dokázala Překvapený), šla ještě na brigádu do stánku a domů už jsem se vážně plížila jako stará babka v předklonu Smějící se ne to není prdel...
zvlᚍ protože zítra jedu na jednodenní zájezd do Vídně s kámoškou a nechci si to tím zkazit. ráno se namažu krémem, proti bolesti, přibalím Brufen a vezmu velkou částku na punče Úžasný jinak to asi nezvládnu.
dneska opět bez přejezení. už si začínám být docela jistá, že mi to vydrží. alespoň se mi hodně posílilo sebevědomí Mrkající

jídlo:
sn 2 koblihy, ovocný jogurt, kakao
sv Banány v čokoládě
ob mrkvová polévka, masová koule, rajská omáčka, 5 celozrnných knedlíků
v Longer z KFC, čokoládový koblih, ovocný koktejl

pití:
voda, káva s mlékem, trocha Spritu

sport:
moje posilovací lekce Úžasný

málem bych zapomněla... dnes jsem byla v našem městě na Dni otevřených dveří Filozofické fakulty, konkrétně na katedře psychologie. zjistila jsem, že berou asi 5% uchazečů'!!! kurňa... to je dost mazec. hned jsem začala vymýšlet konspirační teorie, kam se přihlásím jako záchranu. přemýšlím o Managementu cestovního ruchu v Hradci králové (nevýhodou je, že mají akreditované jenom bakalářské studium a musela bych pokračovat jinde na magistra S vyplazeným jazykem) nebo ještě na Pedárně učitel v mateřské školce. to by mě sice bavilo ale jak by řekli mí příbuzní: NA TO JSI NEMUSELA STUDOVAT GYMNÁZIUM!!! já vím, že mám navíc. jenom mám prostě strach, že to nedopadne (ty přijímačky a co potom? Překvapený) nebo bych se mohla vysrat na veškeré alternativy a kdyžtak vycestuju na rok do zahraničí nebo půjdu na denní pomaturitní studium na španělštinu. jsem docela v rozpacích, poraďte prosím Zamračený


taky jsem si stáhla nové cd Rihanny, doporučuju a tahle písen mě chytla za srdce. Rihanna v poloze, na kterou u ní nejsme zvyklí Mrkající

to tak kurevsky bolí =´(

22. listopadu 2012 v 21:08 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
a co? ten puchýř, co se mi udělal z podpatků na patě. je na takovým blbým místě, že tu bolest cítím kdykoli došlápnu. jsem fakt zvědavá, jak zítra půjdu do školy a odcvičím svoji lekci Překvapený
no ale kromě této nepříjemnosti musím říct, že dnešní noční akce byla epická!!! fakt nejlepší. ti portugalci jsou hrozní šukézi Smějící se příjemně jsme se nakalili a bylo to moje nejlepší hulení vůbec. tancovala jsem v klídečku, pohlcovala mě světla, hudba, cítila jsem, jak mým tělem prochází obrovské teplo radosti. nechci tady dělat nějakou propagandu travky, ale fakt jsem z toho nadšená. a ze sebe taky. ze svých úspěchů. už pátý den jsem se nepřejedla!!! to je úspěch jak prase vzhledem k tomu, že třeba celý minulý týden jsem se přejídala prakticky denně. a víte, co je taky super? třeba dnes jsem nešla na cvičení, protože jsem unavená a bolí mě ta noha a za normálních okolností už bych se tady asi z nudy přejídala, ale teď jak už jsem si zvykla na ten normální režim na to nemám ani pomyšlení Mrkající mám fakt mega radost. přeju si, aby to vydrželo co nejdýl

jídlo:
sn 2 koblihy
sv mléčná rýže, jablko
ob vepřové kousky s těstovinami, bramborová polévka, ovocný jogurt
v vaječno-bramborová omeleta se sýrem a rajčetem

pití:
káva s mlékem, voda

Karolina Kurkova

22. listopadu 2012 v 10:39 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration

Zdroj: media.photobucket.com

Karolina Kurkova
tak tomu říkám dokonalost Mrkající

PORTUGUESE PARTY

21. listopadu 2012 v 20:42 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
tak dneska jdeme zase pařit. bude sranda, vodka, sklo, ... těším se moc Úžasný a jídlo? paráda.

jídlo:
sn 2 koblihy s džemem, ovocný tvaroh
sv kefír
ob hrachová kaše, lososvé nugetky, brambory, ovocný salát
sv Mila, kefír
v celozrnná bageta s hermelínem, mozarella s rajčaty

pití:
zelený čaj, voda


Každý den je třeba si opakovat:

21. listopadu 2012 v 19:43 | Mrs. Inspiration |  healthy lifestyle
Tím, že se kritizuji a soustřeďuji se na své nedostatky, ničeho nedocílím. Naopak ztrácím energii a čas.
Myšlenka, že štíhlí lidé jsou šťastnější nebo lepší, je vskutku absurdní.
odmítám ztrácet čas postáváním před zrcadlem. Lidé mě budou vnímat tak, jak se projevím.
Sportuji pro radost, ne abych zhubla.
Věnuji se všemu, co se mi opravdu líbí, i když si připadám tlustá.
Nosím vždy takové konfekční číslo, ve kterém se cítím pohodlně.
Moje tělo je prostředkem seberealizace.
Život je příliš krátký na to, abych ho promrhala.
Dnes mohu někomu zpříjemnit život.


Doutzen Kroes

21. listopadu 2012 v 18:44 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration


Doutzen Kroes - doutzen-kroes Photo

Doutzen Kroes - doutzen-kroes PhotoDoutzen Kroes No Airbrushing
my ,,psycho" music

21. listopadu 2012 v 18:21 | Mrs. Inspiration |  culture
jsou chvíle, kdy nechci vnímat okolní svět a propadám se do iluze jiných světů hudby. tahle hudba pro mě znamená mnohem víc, než se může na první poslech zdát. vítejte v mém hudebním světě a nechte se inspirovat. zde začínají břehy mých depresí a hranice mých manických radostí. welcome to the ,,other" world...


what is love but the strangest of feelings?

další úspěch

20. listopadu 2012 v 23:48 | Mrs. Inspiration |  Projekt Mrs. Inspiration a Chiquitka
tak jsem to zvládla. opět. může to znít snad trochu stereotypně, ale já jsem za to nejvíc ráda Mrkající
rychle napíšu jídelák a jdu spát Líbající

jídlo:
sn 2 croissanty s pudinkem, vanilkový jogurt
sv banán
ob kapustová polévka, krůtí plátek s rýží, okurkový salát
sv 3 čokoládové koblížky
v houska, smetanový sýr, 1/2 papriky, mrkev

pití:
zelený čaj, detox čaj, voda, káva s mlékem, horký javor, Roibos

sport:
kliky (byla jsem na brigádě takže nebyl čas S vyplazeným jazykem)


tohle si prostě musíte pustit. psycho písnička... ale bezvadná Mrkající

Miranda Kerr

20. listopadu 2012 v 23:43 | Mrs. Inspiration |  Thinspiration


Miranda Kerr Hair